Serinity Silk Shimmer (2000, 2058 og 2088)

På lager
Varenummer
10026
Ned til 55,00 DKK

Rhinsten i ægte krystal med Shimmer-coating og flad foliebagside. Shimmer-coating giver stenen ekstra glans og farvespil, men lader stadig dens oprindelige farve træde igennem. Rhinsten fra Serinity er produceret i Østrig og fremstår i slibning og kvalitet fuldstændig identisk med verdens førende brand. Fra 100 stk (store størrelser dog 1 stk.).

Serinity-rhinsten findes i tre slibninger, afhængigt af størrelsen. Rose 2000 (ss3 og ss4) med 8 facetter, Zilion Rose 2058 (ss5-ss10) med 14 facetter, som optimerer de små krystallers refleksion af lyset, og Zirius Rose 2088 (ss12-ss48) med en unik og meget smuk stjerneslibning, som giver krystallerne den ultimative strålende klarhed.

Vi kan skaffe alle farver og størrelser fra Serinitys produktsortiment. Der kan dog være en vis leveringstid. Kontakt os for yderligere oplysninger.